Boszkowo znalazło się na trzecim miejscu wśród najchętniej odwiedzanych miejsc w Wielkopolsce w opracowaniu portalu nocowanie.pl W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze Brenno i Dominice.

Na podstawie zapytań internautów o noclegi portal nocowanie.pl opracował zestawienie najpopularniejszych miejsc w Wielkopolsce. Cały region ma prawie 30 tys. km2 powierzchni, jest drugim co do wielkości w kraju, zasługuje na miano najcieplejszego i najbardziej suchego regionu w Polsce. Wyróżnia go ponad 800 jezior, 12 parków krajobrazowych i prawie 100 rezerwatów przyrody.

Liderem zestawienia miejsc najbardziej poszukiwanych jest oczywiście Poznań, zapytania turystów o nocleg w tym mieście w roku 2018 przekroczyły 50 proc. spośród wszystkich zapytań dla całego województwa. Na drugim miejscu znalazł się Skorzęcin (15 proc. zapytań), a na trzecim – Boszkowo w powiecie leszczyńskim - 10,5 proc. zapytań.

Powiat leszczyński jest liderem zestawienia portalu nocowanie.pl bo w pierwszej dziesiątce najbardziej poszukiwanych miejsc noclegowych znalazły się aż trzy miejscowości – oprócz Boszkowa na siódmym miejscu jest Brenno (1,88 proc. zapytań) i na dziewiątym Dominice (1,39 proc.). Warto dodać, że miejscu szóstym znalazł się Wieleń w sąsiednim powiecie wolsztyńskim – 2,0 proc.