Odbyła się druga edycja rowerowego Rajdu Szlakiem Bitew Powstania Wielkopolskiego przez powiat leszczyński. Przewodnikiem po wydarzeniach sprzed wieku był starosta Jarosław Wawrzyniak.

Stowarzyszenie Dynamo Wilkowice zorganizowało drugą edycję rowerowego Rajdu Szlakiem Bitew Powstania Wielkopolskiego. Ok. 50 km trasa wiodła z Wilkowic przez Boguszyn, Bukówiec Górny do Włoszakowic, gdzie zaplanowano przerwę. Uczestnicy rajdu odwiedzali miejsca pamięci poświęcone Powstaniu Wielkopolskiemu, gdzie zapalali znicze. Po powrocie do Wilkowic podczas pikniku przy szkole zorganizowano konkurs wiedzy powstańczej. Przewodnikiem był starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Rajd był nie tylko formą aktywnego wypoczynku, ale też formą uczczenia zrywu niepodległościowego 1918-1919 w powiecie leszczyńskim. Starostwo Powiatowe w Lesznie sfinansowało część kosztów organizacji rajdu.