Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało w Dominicach piknik dla rodzin zastępczych z powiatu leszczyńskiego.

W ramach obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w ośrodku Kotwica w Dominicach odbył się doroczny piknik rodzinny. Na uroczystość zostały zaproszone wszystkie rodziny zastępcze funkcjonujące w powiecie leszczyńskim. Przybyło 30 rodzin zastępczych wraz z 70 dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej. Na kilkugodzinny program składały się m.in. zabawy przy muzyce i konkursy dla dzieci i młodzieży (dojenie „sztucznej kozy”, bańki, chodzenie na szczudłach, malowanie buziek). Organizatorzy pikniku – pracownicy PCPR w Lesznie - przygotowali dla uczestników ciepły posiłek, słodycze i napoje, a rodzice zastępczy częstowali domowymi wypiekami.

W otwarciu pikniku uczestniczyli m.in. wicestarosta leszczyński Grzegorz Rusiecki i wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak. Organizacja Dnia Rodzicielstwa Zastępczego została sfinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

{gallery}2019/Dominice_piknik_rodzin_zastepczych_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}