Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zajęli drugie miejsce w międzynarodowym turnieju Schwarzenbach Cup we włoskiej miejscowości Ora.

Co roku do miejscowości Ora w prowincji Bolzano we Włoszech przyjeżdżają tenisiści stołowi z kilku krajów, aby rywalizować w drużynowych zawodach Schwarzenbach Cup. W tegorocznej edycji uczestniczyły 144 drużyny z Niemiec, Austrii, Włoch, Szwajcarii i Polski. Nasz kraj po raz pierwszy we włoskich zawodach reprezentowali tenisiści stołowi Wametu Dąbcze.

Zespół z powiatu leszczyńskiego od początku zmagań spisywał się w turnieju bardzo dobrze. W fazie grupowej drużyna z gminy Rydzyna pokonała SV Deuchelried 2 4:2, SG Aulenheim 4:2 oraz Wangen/Schooorleee 4:0 i awansowała do 1/8 finału. W pierwszej rundzie turnieju głównego tenisiści stołowi z Wielkopolski pokonali SpVgg Thalkirchen/R.Rackets II 4:2.

Swój najtrudniejszy pojedynek gracze Wametu Dąbcze rozegrali w ćwierćfinale, w którym pokonali po niezwykle zaciętym spotkaniu drużynę TG Donzdorf 4:3. W półfinale polscy zawodnicy wygrali z SpVgg Thalkirchen/R.Rackets III 4:2 i zapewnili sobie awans do finału.

W decydującym meczu tenisiści stołowi z Dąbcza dzielnie walczyli z faworytami imprezy – SpVgg Thalkirchen/R.Rackets I, ulegając ostatecznie niemieckiemu rywalowi 2:4.

Drugie miejsce w 35. edycji Schwarzenbach Cup to ogromny sukces Wametu Dąbcze, który we włoskiej miejscowości Ora wystąpił w składzie: Jakub Werner, Mateusz Przybył, Denis Bolewicz, Tomasz Mrozek i Mieszko Przybył.