W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisano kolejne umowy z organizacjami pozarządowymi na dofinansowanie organizowanych przez nie przedsięwzięć.

Ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na organizację sportu, kultury, rekreacji i turystyki dla osób niepełnosprawnych 1500 zł otrzyma Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Lesznie na zorganizowanie koncertu z okazji Miejsko-Powiatowego Dnia Seniora w Lesznie w dniu 6 października br. Umowę ze strony związku podpisali przewodniczący zarządu oddziału Lech Walczak i skarbnik Alina Machowiak.

Natomiast Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski im. Janusza Korczaka we Włoszakowicach otrzyma z budżetu powiatu 2.000 zł na zorganizowanie wycieczki w Bieszczady w lipcu br. Umowę ze strony stowarzyszenia podpisały prezes Grażyna Głuszak i skarbnik Katarzyna Wronka.