Maria Skorupińska, uczennica klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej w Lipnie, wygrała konkurs plastyczny „Bezpiecznie i ekologicznie przez powiat leszczyński”. W nagrodę otrzymała rower od sponsora konkursu – firmy Euro-Rower z Leszna.

Konkurs plastyczny „Bezpiecznie i ekologicznie przez powiat leszczyński” zorganizowała Komenda Miejska Policji w Lesznie, we współpracy i pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, a także pod patronatem medialnym Gazety ABC. Partnerami byli fundatorzy nagród – firma Euro Rower z Leszna Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie. Starostwo Powiatowe w Lesznie ufundowało część nagród dla uczestników konkursu.

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV z ponad 20 szkół podstawowych w powiecie leszczyńskim. Jego celem było upowszechnienie wśród dzieci wiedzy na temat wykorzystywania ekologicznych środków transportu, m.in. rowerów, edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się na drogach oraz utrwalenie podstawowych przepisów ruchu drogowego. Każdy uczestnik konkursu otrzymał mapkę sieci ścieżek rowerowych w powiecie leszczyńskim.

Do finału konkursu nadesłało ponad 60 prac. Komisja pierwsze miejsce przyznała pracy Marii Skorupińskiej ze Szkoły Podstawowej w Lipnie, drugie - Blanki Mierzyńskiej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach, a trzecie - Pawła Raszke ze Szkoły Podstawowej w Rydzynie. Wyróżnienia przyznano pracom Zuzanny Jaraczewskiej ze Szkoły Podstawowej w Dłużynie i Julii Łuczak ze Szkoły Podstawowej w Wijewie.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Starostwie Powiatowym w Lesznie. Wręczyli je  komendant miejski policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak, starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Grzegorz Rusiecki i dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie Agnieszka Brzezińska.

{gallery}2019/Leszno_starostwo_konkurs_rowerowy_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}