Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna złożyło najtańszą ofertę o wartości ok. 5,1 mln zł w przetargu na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Dąbcze – Nowa Wieś – Kąkolewo. Połowę kosztów inwestycji sfinansuje budżet państwa.

Przebudowa drogi powiatowej nr 4800P na odcinku Dąbcze - Nowa Wieś – Kąkolewo jest drugą w 2019 r., na którą samorząd otrzyma dotację z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość kosztorysowa inwestycji wynosiła 5.524.779 zł, z czego połowa to dofinansowanie zewnętrzne. W ogłoszonym przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie przetargu złożono sześć ofert, najtańsza z nich należy do Przedsiębiorstwa Dróg i Ulic z Leszna - 5.074.573 zł. Trwa weryfikacja ofert przez komisję przetargową. Termin wykonania prac to 31 października br.

Zakres prac obejmuje przebudowę ok. 3,8 km drogi powiatowej w gminie Rydzyna, od kościoła w Dąbczu przez Nową Wieś do granicy z gminą Osieczna w Kąkolewie. Inwestycja zakłada wzmocnienie istniejącej krawędzi jezdni wraz z jej poszerzeniem do sześciu metrów, przebudowę istniejących chodników, regulację studni wpustowych kanalizacji deszczowej oraz oczyszczenie i wyprofilowanie rowów drogowych. Dodatkowo w celu poprawy bezpieczeństwa wykonana zostanie przebudowa wyniesionego przejścia dla pieszych oraz zamontowany zostanie radar z tablicą informujący o prędkości ruchu pojazdu.