W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisane zostały umowy, w ramach których dofinansowania otrzymają organizacje pozarządowe.

ZMW Przybyszewo otrzyma 700 zł na organizację sportowego festynu „Orientuj się 2019” dla co najmniej stu biegaczy i rowerzystów - mieszkańców powiatu leszczyńskiego, poprzedzone cyklem pięciu spotkań dla wolontariuszy zaangażowanych w jego przygotowanie i przeprowadzenie. Umowę w imieniu stowarzyszenia podpisał prezes Mikołaj Kostaniak.

Natomiast Stowarzyszenie Przyjaciół Bezglutenowej Mamy z Leszna z budżetu powiatu otrzyma 1000 zł na organizację „III Wielkopolskiego Dnia Diety Bezglutenowej” w Lesznie. Umowę podpisała prezes stowarzyszenia Marta Krzyżanowska - Sołtysiak.

W imieniu powiatu leszczyńskiego umowy podpisali starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Grzegorz Rusiecki.