Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak gościł na sesji Rady Gminy Włoszakowice. Odpowiadał m.in. na pytania radnych związane z budową ścieżki rowerowej z Gołanic do Włoszakowic.

Radni gminy Włoszakowice zaprosili starostę Jarosława Wawrzyniaka oraz kierownika Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Mariana Kaczmarka, by wyjaśnili wątpliwości części mieszkańców ul. Leszczyńskiej we Włoszakowicach na temat technicznego wykonania ścieżki wzdłuż ich posesji. Obecność na sesji poprzedziły rozmowy kierownika ZDP z właścicielami nieruchomości m.in. na temat szczegółów wykonania wjazdów z ulicy na posesje. W związku z tym zarówno starosta, jak i kierownik mogli zapewnić radnych gminy Włoszakowice, że dokonano wiążących ustaleń z wszystkimi zainteresowanymi osobami.

Spółka Strabag buduje ok. 10 km ścieżki pieszo - rowerowej na trasie Gołanice – Jezierzyce Kościelne – Krzyżowiec – rondo we Włoszakowicach. Ścieżka będzie miała nawierzchnię z masy bitumicznej (poza terenem zabudowanym) i z kostki betonowej (Jezierzyce Kościelne, Włoszakowice.