Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie uroczyście zakończyli rok szkolny 2018/2019.

Gościem uczniów, pracowników SOSW i rodziców był wicestarosta leszczyński Grzegorz Rusiecki, który podsumował rok szkolny z perspektywy organu prowadzącego, czyli powiatu leszczyńskiego. Dyrektor Ośrodka Emilia Nowak pogratulowała uczniom ukończenia nauki w kolejnym roku szkolnym i przedstawiła najważniejsze sukcesy społeczności szkolnej. Wychowankowie Ośrodka otrzymali z rąk dyrektor, wicedyrektorów i wychowawców klas świadectwa promocyjne z wyróżnieniem oraz kończące naukę na poszczególnych etapach edukacyjnych.

Uczniowie kończący etap edukacyjny podziękowali nauczycielom za trud pracy włożony w edukację i wręczyli dyrekcji róże. Na forum całej społeczności SOSW zostały wręczone listy gratulacyjne dla rodziców dzieci szczególnie wyróżniających się w nauce i bardzo dobrym zachowaniu.

Kończący się rok szkolny był ostatnim rokiem aktywności zawodowej dla nauczyciela - wychowawcy Urszuli Kłos, która przeszła na emeryturę.