Ponad 700 osób z całego kraju uczestniczyło w Wielkopolskim Dniu Diety Bezglutenowej w Lesznie. Organizację wydarzenia wsparło finansowo Starostwo powiatowe w Lesznie.

Szósty bezglutenowy piknik w Lesznie zgromadził ok. 700 uczestników z Polski i Europy. W tym roku zorganizowany został w cieniu wiatraka przy gospodarstwie Zespołu Szkół Rolniczo – Budowlanych. Z każdym rokiem rośnie liczba wystawców, którym zależało na osobistym spotkaniu z chorymi na celiakię.

Osoby na bezglutenowej diecie zjedli kilkaset hot-dogów i zapiekanek bezglutenowych oraz porcji bezglutenowych pierogów, lodów i sorbetów w wafelkach oraz żurku. Zabawie (teatrzyk Pompon, pokazy i warsztaty cyrkowe, warsztaty stolarskie, klown) i degustacji towarzyszyły wykłady specjalistów gastroenterologów z kliniki w Poznaniu, można było skorzystać także z konsultacji lekarskich i dietetycznych.

Wydarzenie w Lesznie zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Bezglutenowej Mamy z Leszna, przy wsparciu z budżetu powiatu leszczyńskiego.