Zawodnicy UKS Roszada Lipno Gabrysia Rumińska i Janek Nowaczyk zdobyli złote medale VI Mistrzostw Polski Dzieci w warcabach 100-polowych. Finał mistrzostw w warcabach 100 – polowych rozegrano w Słupie.
W dniach 29-30.06.2019r. w Słupie odbyły się VI Mistrzostwa Polski Dzieci w warcabach 100-polowych. UKS Roszadę Lipno reprezentowało 9 zawodników.

GABRYSIA RUMIŃSKA I JANEK NOWACZYK stanęli na najwyższym stopniu podium zdobywając tytuły Mistrzyni Polski do lat 8 oraz Mistrza Polski do lat 6.

Pozostali zawodnicy Roszady wypadli znakomicie zdobywając cenne punkty na swoje konto:

- w kategorii dziewcząt do lat 6 Martyna Górczak zdobyła 10 pkt. i uplasowała się na VI miejscu,

- w kategorii chłopców do lat 6 bezkonkurencyjny okazał się Jan Nowaczyk zdobywając 17 pkt i I miejsce. Wysokie V miejsce wywalczył Michał Leśniewski. Tuż za nim na VI miejscu uplasował się Nikodem Brzozowski. Obydwoje zdobyli po 10 pkt.

- w kategorii dziewcząt do lat 8 rewelacyjnie wypadła Gabrysia Rumińska. Z dorobkiem 13 pkt. stanęła na najwyższym stopniu podium.

- w kategorii chłopców do lat 8 poziom gry był bardzo wysoki i wyrównany.

Radosław Leśniewski zajął XII miejsce, a Jakub Stachowiak XIII. Zarówno Radek jak i Jakub wywalczyli po 10 pkt. Punkt mniej uzyskał Hugo Franek ( 9 pkt.) i uplasował się na XVI miejscu. Natomiast Kajetan Brzozowski wywalczył 8 pkt i zajął XXII miejsce.

Zawodnicy rozegrali 7-9 rund systemem kołowym lub szwajcarskim w zależności od ilości uczestników w kategorii z czasem 30min. na zawodnika.

Janek Nowaczyk i Radosław Leśniewski wyrobili V kategorię warcabową.
{gallery}1.2019/UKS_Roszada,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}