III Pawłowicki Bieg Śladami Mielżyńskich w Pawłowicach zgromadził rekordową liczbę 256 uczestników. Jego organizację finansowo wsparło Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Już od trzech lat biegacze i chodziarze z regionu leszczyńskiego rozpoczynają przed pałacem w Pawłowicach start w Biegu Śladami Mielżyńskich. Zawodnicy rywalizowali w „Biegu Szlachcica”, biegu głównym i w marszu nordic walking. Bieg zorganizowało Stowarzyszenie Razem dla Pawłowic.

Bieg główny wygrał, podobnie jak przed rokiem, Tomasz Musiał przed Danielem Stammem oraz Adamem Stachowiakiem. Najlepsza wśród pań była trzeci raz z rzędu Jolanta Jeż. Tuż za nią ukończyły bieg Martyna Zielińska oraz Izabela Łęcka-Janicka. W kategorii nordic walking wśród panów najszybszy był Sławomir Rosadziński przed Bronisławem Sikorą oraz Jackiem Guzkiem, a wśród pań - Kamila Andrzejewska-Majchrzak przed Justyną Smektałą oraz Katarzyną Sieracką.

Bieg był okazją do podsumowania konkursu plastycznego „Pawłowicki Bieg Śladami Mielżyńskich oczyma najmłodszych”. Organizację biegu wsparło Starostwo Powiatowe w Lesznie, a nagrody zwycięzcom wręczał starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

fot. leszno24.pl