W Centrum Rehabilitacji w Osiecznej wmurowano akt erekcyjny nowego pawilonu dla pacjentów. W uroczystości uczestniczyli przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i starosta Jarosław Wawrzyniak.

Od czterech lat w Centrum Rehabilitacji im. prof. Mieczysława Walczaka w Osiecznej trwają prace modernizacyjne i inwestycyjne. W latach 2016-2018 odnowiono pokoje, łazienki oraz pomieszczenia socjalne, co poprawiło bezpieczeństwo oraz jakość świadczonych usług dla pacjentów. Ponadto wymieniono i odnowiono zabytkowe okna wraz z elewacją, a także zrewitalizowany został zamkowy dziedziniec i park.

W Centrum Rehabilitacji odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod kolejny etap rozwoju placówki. Obok głównego budynku powstaje pawilon dla 50 pacjentów, w którym znajdować się będą dwuosobowe pokoje z pełnym wyposażeniem, gabinety lekarskie, pielęgniarskie, terapeutów i psychologów. Dzięki rozbudowie rozszerzony zostanie pakiet usług Centrum, m.in. o zlecane przez ZUS usługi prewencji rentowej dla chorych po zabiegach i operacjach, którzy dzięki temu szybciej mogliby wrócić do aktywności zawodowej.

W uroczystości uczestniczyli m.in. – w imieniu właściciela Centrum - Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, wiceburmistrz Osiecznej Stefan Kuśnierek, przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i prezydent Leszna Łukasz Borowiak.

Foto J.Adamek elka.pl

{gallery}2019/Osieczna_Centrum_Rehabilitacji_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}