Klub Sportowy Wamet Dąbcze zajął wysokie – piąte miejsce – we współzawodnictwie Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Wielkopolsce w sezonie 2018/2019.

Piąte miejsce dla Wametu Dąbcze jest najwyższym w historii tego klubu. W rywalizacji klubowej w ramach współzawodnictwa PZTS w Wielkopolsce zgłoszonych zostało ponad 70 klubów posiadających licencję.

Na klasyfikację współzawodnictwa PZTS składają się starty w turniejach indywidualnych, rozgrywkach ligowych i Drużynowym Pucharze Polski. Najwięcej punktów – 1797 - zawodnicy Wametu Dąbcze zdobyli w tych pierwszych zawodach. W Drużynowych Mistrzostwach Polski sportowcy wywalczyli 1100 punktów, a za dobrą grę w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej - 745 punktów. Łącznie 3642 punkty dały Wametowi piąte miejsce w klasyfikacji klubów z Wielkopolski.

Zdecydowanie najlepszym klubem w Wielkopolsce w ramach współzawodnictwa PZTS okazał się LKTS Luboń, który wyprzedził Stellę Gniezno i Wartę Oborniki.

Na zdjęciu: Bartek Kaźmierczak, Amelia Szabała, Mikołaj Szabała, Maciej Kajzer, Tymoteusz Marcinkowski, Mateusz Przybył.