Samorząd powiatu leszczyńskiego sfinansował zakup wiertarki neurochirurgicznej dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Urządzenie jest wykorzystywane na bloku operacyjnym.

Powiat leszczyński od wielu lat wspiera finansowo działalność Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie, przekazując zakupiony dla lecznicy sprzęt bądź środki na jego zakup.

W tym roku samorząd kupił i przekazał leszczyńskiemu szpitalowi wiertarkę o wartości 100 tys. zł do operacji neurochirurgicznych na bloku operacyjnym. Wielofunkcyjne urządzenie ma bardzo szeroki zakres działania i jest wykorzystywane w skomplikowanych operacjach, znacząco poprawiając jakość ich wykonywania, bezpieczeństwo pacjentów i komfort pracy lekarzy.

Za przekazany sprzęt przewodniczącemu Rady Powiatu Leszczyńskiego Janowi Szkudlarczykowi, staroście Jarosławowi Wawrzyniakowi i wicestaroście Grzegorzowi Rusieckiemu podziękowała wicedyrektor WSZ w Lesznie Marta Sobolewska oraz doktor Ziemowit Dobrzycki, kierownik pododdziału neurochirurgicznego.

Łącznie z tegorocznym zakupem od 2007 r. samorząd powiatowy przekazał leszczyńskiej lecznicy na jej rozwój łącznie blisko 1 mln zł.