Rada Powiatu Leszczyńskiego na XIV sesji podjęła trzy uchwały, m.in. znowelizowała tegoroczny budżet.

Radni kolejny raz znowelizowali budżet powiatu na 2019 r. Dochody i wydatki samorządu zwiększone zostały o 361.000 zł. Po zmianach dochody powiatu wynoszą 61.820.181 zł, a wydatki – 62.870.205 zł. Deficyt zostanie sfinansowany z nadwyżki z lat ubiegłych. Na inwestycje samorząd przeznaczy w tym roku 25.598.618 zł, tj. 41 proc. budżetu.

Rada zwiększyła o 290 tys. zł dochody budżetu powiatu z tytułu pomocy finansowej z gminy Lipno na przebudowę drogi powiatowej Lipno – Żakowo. Poszerzenie drogi wykona brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie. Ponadto radni m.in. zwiększyli o 115 tys. zł wydatki na roboty dodatkowe przy budowie ciągu pieszo – rowerowego z Gołanic przez Jezierzyce Kościelne do Włoszakowic.