Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak podpisał z Wójtem Łukaszem Litką umowę w sprawie odbycia stażu w Urzędzie Gminy Lipno przez osobę niepełnosprawną.

Niepełnosprawne osoby bezrobotne lub poszukujące pracy mogą skorzystać z możliwości odbycia stażu finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W powiatach dofinansowaniem rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zajmują się starostwa.

Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak podpisał z Wójtem Gminy Lipno Łukaszem Litką umowę, na podstawie której niepełnosprawna bezrobotna mieszkanka tej gminy odbędzie trzymiesięczny staż w Urzędzie Gminy Lipno na stanowisku pracownika obsługi biurowej.