W Starostwie Powiatowym w Lesznie dostępna jest bezpłatnie dla zainteresowanych mapa tras rowerowych w powiecie leszczyńskim.

W 2018 r. uruchomiony został portal internetowy rowerowypowiat.lp-portal.pl oraz aplikacja „Rowerowy powiat”, pozwalająca na wyszukiwanie dogodnych połączeń komunikacji zbiorowej i atrakcji turystycznych w powiecie leszczyńskim. Wydana została także mapa tras rowerowych w siedmiu gminach powiatu leszczyńskiego oraz w Lesznie. Zaznaczono na niej m.in. szlaki rowerowe oraz atrakcje turystyczne regionu.

Mapy tras rowerowych są dla zainteresowanych dostępne bezpłatnie w Punkcie Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Lesznie na pl. Kościuszki 4 b w godzinach pracy urzędu.

Portal, aplikacja i mapa to część dofinansowanego z budżetu Unii Europejskiej w ramach WRPO 2014-2020 projektu „Budowa sieci połączeń dróg dla rowerów w gminie Osieczna, Lipno i Rydzyna w ramach zadania ograniczenie niskiej emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej”.