W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisano kolejne umowy z organizacjami pozarządowymi na dofinansowanie z budżetu powiatu organizowanych przez nie przedsięwzięć.

Organizacje uczestniczyły w drugim otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych ze sfery działalności pożytku publicznego w Powiecie Leszczyńskim na 2019 rok i uchwałą Zarządu Powiatu Leszczyńskiego przyznane im zostało dofinansowanie na realizację zaplanowanych zadań.

Podczas spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Grzegorz Rusiecki podpisali umowy na realizację zadań publicznych w powiecie leszczyńskim.

Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne Amazonka otrzyma 1 tys. zł na organizację imprezy plenerowej „Różowy nordic walking – czyli sportowa profilaktyka”, połączonej z konkurencjami sportowymi i mityngiem zdrowotnym na temat profilaktyki raka piersi.

Stowarzyszenie ZMW z Przybyszewa otrzyma dotacje na dwa zadania. Pierwsze (dotacja 2 tys. zł) pod nazwą „Odkryj skarb – co kryją wsie?” zakłada opracowanie i zrealizowanie dwóch questów, czyli gier terenowych dla mieszkańców wsi Lasocice i Przybyszewo w gminie Święciechowa, organizację warsztatów dla mieszkańców, a także organizację rajdu rowerowego. Na drugie zadanie „COOLturalne i aktywne – Babki na maksa!” stowarzyszenie otrzyma 2,5 tys. zł dotacji. W jego ramach zorganizowane będą warsztaty kulinarne dla mieszkańców powiatu leszczyńskiego oraz wyjazd do Teatru Miejskiego w Lesznie dla ich uczestników, zadanie zakończy opracowanie i wydanie broszury z tradycyjnymi potrawami gotowanymi w trakcie warsztatów.

Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej Dynamo z Wilkowic otrzyma 1,2 tys. zł na organizację kolejnego wydarzenia dla rowerzystów - „Rajdu szlakiem drewnianych kościołów”, w ramach którego 29 września br. rowerzyści odwiedzą kilka świątyń w powiecie leszczyńskim.

Fundacja Sztuka ze Święciechowy (dotacja 2,5 tys. zł) zrealizuje „Fotograficzny wir talentów” – warsztaty dla dzieci i młodzieży (10 - 18 lat) z gmin Święciechowa i Lipno. Ich efektem będą wykonane przez uczestników pocztówki przedstawiające interesujące zakątki powiatu leszczyńskiego, dodatkowo zdjęcia zostaną pokazane na wystawie.

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży w Górznie otrzyma 1 tys. zł na zadanie „Twórcze inspiracje – tworzymy biżuterię” - warsztaty dla dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z powiatu leszczyńskiego, w ramach których wykonane zostaną bransoletki.

Stowarzyszenie Krzemianki z Krzemieniewa (dotacja 1,5 tys. zł) zorganizuje festyn „Zakończenie wakacji” dla ok. 200 dzieci z gminy Krzemieniewo, z wieloma atrakcjami, m.in. animacjami i zawodami sportowymi.