W siedzibie spółki Werner Kenkel powiat leszczyński podpisał umowę z Firmą Usługowo – Handlową Jacek Malepszy z Leszna na przebudowę drogi powiatowej przez Krzycko Wielkie w gminie Włoszakowice.

Siedzibę największej firmy w powiecie leszczyńskim wybrano nieprzypadkowo. Spółka już po raz drugi dofinansuje samorządową inwestycję drogową. W ub.r. przekazała 700 tys. zł na przebudowę drogi w Krzycku Małym, w tym roku zadeklarowała 350 tys. zł na przebudowę drogi w Krzycku Wielkim. W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Grzegorz Rusiecki, skarbnik powiatu Marcin Wydmuch, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Marian Kaczmarek, wójt Włoszakowic Robert Kasperczak, wiceprezes spółki Werner Kenkel Adam Kenkel, właściciel Firmy Usługowo – Handlowej Jacek Malepszy oraz jego współpracownik Rafał Bukowski.

Przetarg na przebudowę ok. 1,1 km drogi powiatowej w Krzycku Wielkim wygrała za 1.086.912,56 zł Firma Usługowo – Handlowa Jacek Malepszy z Leszna. Kontrakt przewiduje wymianę krawężników po obu stronach jezdni, wymianę nawierzchni chodnika oraz utwardzonych zjazdów, wymianę istniejących studni kanalizacji deszczowej i wykonanie warstwy wyrównawczej asfaltu. Warstwa ścieralna natomiast zostanie wykonana w ramach odtworzenia nawierzchni po zakończonej zleconej przez gminę Włoszakowice budowie kanalizacji sanitarnej. Przebudowa drogi w Krzycku Wielkim potrwa do 15 września br.