Gala Disco Polo, koncerty Eleni i Andrzeja Cierniewskiego, pokazy kaskaderskie i widowiskowe zawody konne – to tylko część atrakcji jakie zaplanowano na sierpniowe Dni Powiatu Leszczyńskiego 2019.

Powiat Leszczyński w 100-lecie swej działalności w Odrodzonej Polsce i 20-lecie utworzenia samorządu organizuje Dni Powiatu 2019. Dwudniowe święto kulturalno – rekreacyjne odbędzie się 16 sierpnia br. w Klonówcu i 17 sierpnia br. w Boszkowie.

Pierwszy z Dni Powiatu Leszczyńskiego - piątek 16 sierpnia 2019 r. - zaplanowano na boisku w Klonówcu koło Lipna. O godz.15:00 rozpoczną się występy przygotowane przez siedem gmin powiatu. Lipno i Krzemieniewo reprezentowały będą zespoły instrumentalno-wokalne, Osiecznę - mażoretki Rewia i Bryza, Rydzynę - wokalistki Anna Prałat i Angelina Szeląg, Święciechowę - Zespół Pieśni i Tańca Marynia, Wijewo – Alebabki 40+, a Włoszakowice - Kapela dudziarska Manugi. Koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia zapraszają do stoisk z potrawami regionalnymi i rękodziełem.

Mocnym akordem wieczoru i nocy będzie Gala Disco Polo. Od godz. 17:30 do 0:30 na scenie zaprezentują się znani przedstawiciele tego nurtu muzycznego: Dj Jarecky, Nokaut, Milano, Markus P, Two Boys, Summer, Discoboys, Dj Disco & Spiżowy Mocny, Quest oraz Czadoman.

Drugi z Dni Powiatu zaplanowano na sobotę 17 sierpnia 2019 r. z iście ułańską fantazją. Zacznie się o godz. 14.30 na terenie Ośrodka Jeździeckiego Kalumet w Boszkowie od prezentacji szwadronu kawalerii, który został sformowany dzięki historycznej pasji kolekcjonerów sprzętu kawaleryjskiego i hodowców koni z gminy Włoszakowice. W ten sposób podkreślona zostanie 100 rocznica odzyskania niepodległości w regionie leszczyńskim i przedstawiona historia sformowanego w czasie powstania wielkopolskiego w Grotnikach oddziału kawalerii Grupy Leszno. Organizatorzy zaplanowali także m.in. zawody w powożeniu oraz zawody w skokach przez przeszkody. Planowany jest również pokaz jazdy konnej w stylu western oraz ekscytujący występ kaskaderów z Apolinarski Group. O godz. 20:00 natomiast w Ośrodku Sadyba przy ul. Starkowskiej 26 rozpocznie się pierwszy z dwóch koncertów: najpierw wystąpi gwiazda wieczoru Eleni, potem Andrzej Cierniewski.

Dni Powiatu Leszczynskiego 2019 maly