W połowie sierpnia br. ma zakończyć się kolejny etap przebudowy obiektów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie.

Firma Kosmala Electric z Leszna wygrała przetarg na przebudowę obiektów SOSW Rydzyna w celu dostosowania drugiej części tzw. Oficyny Zachodniej (dwa budynki) do wymogów zmienionych przepisów przeciwpożarowych. Zakres tegorocznych prac obejmuje budowę instalacji wodociągowej zewnętrznej i wewnętrznej przeciwpożarowej, częściowo nowej instalacji elektrycznej, instalacji niskoprądowych oraz wydzielenie stref przeciwpożarowych, a także malowanie korytarzy i klatek schodowych. Zgodnie z umową zakończenie inwestycji ma nastąpić do 15 sierpnia br.

To kolejna inwestycja w ciągu ostatnich lat w obiektach SOSW finansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego. Na przystosowanie zabytkowych budynków do wymogów przepisów przeciwpożarowych samorząd wydał w ub.r. 791 tys. zł, tegoroczny zakres prac będzie kosztować ok. 570 tys. zł.