W ramach Dni Powiatu Leszczyńskiego 2019 zorganizowany zostanie w Boszkowie festyn „Z ułańską fantazją”, upamiętniający 100 lat powiatu leszczyńskiego w odrodzonej Polsce i 20-lecie jego samorządności.

Drugi z Dni Powiatu Leszczyńskiego zaplanowano na sobotę 17 sierpnia 2019 r. z iście ułańską fantazją. Zacznie się o godz. 14.30 na terenie Ośrodka Jeździeckiego Kalumet w Boszkowie od prezentacji szwadronu kawalerii, który został sformowany dzięki historycznej pasji kolekcjonerów sprzętu kawaleryjskiego i hodowców koni z gminy Włoszakowice. W ten sposób podkreślona zostanie 100-na rocznica odzyskania niepodległości w regionie leszczyńskim i przedstawiona historia sformowanego w czasie powstania wielkopolskiego w Grotnikach oddziału kawalerii Grupy Leszno.

Następnie na hipodromie w Boszkowie zorganizowany będzie  konkurs skoków z udziałem kilkunastu zawodników, m.in.  Klubu Jeździeckiego Kalumet Boszkowo, z Dominikiem Krawczykiem na czele, a także Łukasza Wasilewskiego z Klubu Jeździeckiego HBC Lasocice, członka kadry narodowej, uczestnika wielu konkursów krajowych i międzynarodowych.

W zawodach w powożeniu zaprzęgów o puchar starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka wystartuje ok. 10 zaprzęgów, w tym Przemysława Sroki, wicemistrza Polski w powożeniu parami, Szymona Johna, członka kadry narodowej w zaprzęgach parokonnych, Łukasza Hałupki, zwycięzcy międzynarodowych zawodów jeździeckich „Cavaliada” w zaprzęgach, Dawida Gawrońskiego, aktualnego mistrza Polski w powożeniu amatorów i Marcina Jęśkowiaka, byłego mistrza Polski w powożeniu amatorów.  Organizatorzy zaplanowali m.in. pokaz przejazdu czterokonnego zaprzęgniętego w cztery kuce w wykonaniu Sebastiana Cichockiego oraz sztafetę mieszaną, czyli zawody w najszybszym przejeździe skoczka i zaprzęgu.

Interesująco zapowiadają się również pokazy jazdy konnej w stylu western, układania koni metodami naturalnymi oraz występ sześciu kaskaderów z Apolinarski Group z Bukówca Górnego.

O godz. 20:00 na terenie OW Sadyba przy ul. Starkowskiej rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru Eleni, po niej  koncertować będzie Andrzej Cierniewski.