Dziś na drogach powiatu leszczyńskiego doszło do dwóch groźnych wypadków samochodowych, w tym jednego śmiertelnego. Apelujemy do kierowców o zachowanie bezpieczeństwa.

W czwartek 8 sierpnia br. nad ranem na drodze powiatowej z Boszkowa do Włoszakowic samochód alfa romeo wypadł z drogi, zjechał ze skarpy i uderzył w drzewo. Na miejscu zginął jego kierowca, 30-letni mieszkaniec Góry.

W tym samym dniu rano w Zaborówcu w gminie Wijewo kierowca opla corsy, mieszkaniec Gołanic, zjechał z drogi, a auto dachowało na poboczu. Zakleszczonego w rozbitym samochodzie mężczyznę uwolnili strażacy i z urazem nogi trafił do szpitala.

Oba odcinki dróg, na których doszło do wypadków, zostały w 2018 r. przez samorząd powiatu leszczyńskiego przebudowane. Apelujemy do kierowców o rozwagę za kółkiem i zachowanie bezpieczeństwa na drodze.