W dniu 22 marca 2016 r. w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Lesznie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W eliminacjach brali udział uczniowie w trzech grupach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne) ze szkół z terenu powiatu leszczyńskiego i miasta. Po wcześniej przeprowadzonych eliminacjach gminnych do finału powiatowego zakwalifikowało się łącznie 21 osób (8 osób ze szkół podstawowych, 8 osób ze szkół gimnazjalnych oraz 5 osób ze szkół ponadgimnazjalnych). Uczestnicy zmagań finałowych musieli zmierzyć się z testem pisemnym, a następnie najlepsze osoby z poszczególnych kategorii przystąpiły do ścisłego finału ustnego, który polegał na udzieleniu odpowiedzi na zadawane przez komisję pytania oraz na opisaniu wylosowanego sprzętu pożarniczego.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody.

I miejsce – Olejniczak Wiktoria (Gmina Święciechowa)
II miejsce – Walenciak Marta (Gmina Krzemieniewo)
III miejsce – Kaczmarek Filip (Miasto Leszno)

I miejsce – Hechmann Maurycy (Miasto Leszno)
II miejsce – Maśląka Eryk (Gmina Krzemieniewo)
III miejsce – Lorych Rafał (Gmina Włoszakowice)

Szkoła ponadgimnazjalna

I miejsce – Durka Amadeusz (Miasto Leszno),
II miejsce – Budziński Marcin (Gmina Święciechowa),
III miejsce – Urbańczyk Dawid (Gmina Lipno)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zajętych lokat, a zwycięzcom życzymy powodzenia podczas etapu wojewódzkiego.

20160322 115533

20160322 115614