Stopa bezrobocia w powiecie leszczyńskim ziemskim wynosi 2,6 proc., znacznie poniżej średniej krajowej. To także mniej niż w Lesznie, gdzie bezrobocie wynosi 3,3 proc.

Od stycznia 2013 roku stopa bezrobocia w powiecie leszczyńskim sukcesywnie spada. Wynosiła wówczas 10 proc., w 2014 r. - 8,5 proc., w 2015 r. była już tylko na poziomie 5,2 proc., a pod koniec 2018 roku wyniosła 3,1 proc.

Na koniec pierwszego półrocza br. stopa bezrobocia w Wielkopolsce wynosiła 2,8 proc., a region ten jest liderem Polski w najniższym bezrobociu. W powiecie leszczyńskim jego stopa jest jeszcze niższa niż średnia wojewódzka i wynosi tylko 2,6 proc.

Na koniec czerwca br. liczba bezrobotnych w powiecie leszczyńskim wynosiła 622 osoby.