W drugim z Dni Powiatu Leszczyńskiego 2019 w Boszkowie zorganizowany został kilkugodzinny festyn „Z ułańską fantazją”. Z jego atrakcji skorzystały tłumy mieszkańców powiatu i wczasowiczów.

Festynem „Z ułańską fantazją” władze powiatu leszczyńskiego uczciły 100-lecie utworzenia polskiej administracji powiatowej oraz 20-lecie jego reaktywacji w samorządowym ustroju.

Przez ponad cztery godziny Ośrodek Jeździecki Kalumet w Boszkowie przezywał prawdziwe oblężenie. Starostwo Powiatowe w Lesznie oraz partnerzy i sponsorzy przygotowali moc atrakcji dla starszych i młodszych widzów. Otwierając festyn starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak przedstawił historię sformowanego w czasie powstania wielkopolskiego w 1919 r. w Grotnikach oddziału kawalerii Grupy Leszno, będącego zalążkiem późniejszego pułku ułanów. Szwadron kawalerii w barwach 17. Pułku Ułanów Leszczyńskich zaprezentował m.in. ułańską musztrę.

Potem na hipodromie w Boszkowie zorganizowano konkurs skoków przez przeszkody oraz zawody  w powożeniu zaprzęgów i sztafet, w tym jeden o puchar starosty leszczyńskiego, który zdobył Szymon Pocztowy. Grupa kaskaderska Pawła Apolinarskiego z Bukówca Górnego zaprezentowała widowiskowy pokaz woltyżerki, a Albert Janik układanie koni metodami naturalnymi.

Wieczorna część festynu odbyła się w Ośrodku Wypoczynkowym Sadyba. Tam licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali się wokaliści ze  Studia Piosenki Szymona Gąda z Włoszakowic, a potem koncertowali Andrzej Cierniewski oraz Eleni.

{gallery}2019/Dzien_Powiatu_Boszkowo_2019_wlasne_foto,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}