Występy artystów z siedmiu gmin powiatu, smakołyki i rękodzieła kół gospodyń wiejskich, a na finał  Gala Disco Polo – tak wyglądał pierwszy z Dni Powiatu Leszczyńskiego 2019.

Na boisku w Klonówcu koło Lipna przez kilka godzin pierwszego z Dni Powiatu Leszczyńskiego pojawiło się kilkanaście tysięcy osób. Niczego nie zabrakło – było jedzenie, picie, zabawy dla dzieci i duża porcja muzyki.

Przez ponad dwie godziny na scenie prezentowali się artyści z siedmiu gmin powiatu. Lipno, Rydzynę i Krzemieniewo reprezentowali wokaliści i wokalistki, Osiecznę - mażoretki Rewia i Bryza, Święciechowę - Zespół Pieśni i Tańca Marynia, Wijewo – zespół Alebabki 40+, a Włoszakowice - Kapela dudziarska Manugi. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się smakołyki i rękodzieła oferowane przez kilkanaście kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń z wszystkich gmin powiatu leszczyńskiego.

Punktem kulminacyjnym wieczoru była Gala Disco Polo. Owacje od publiczności zbierali Dj Jarecky, Nokaut, Milano, Markus P, Two Boys, Summer, Discoboys, Dj Disco & Spiżowy Mocny, Quest oraz Czadoman.

{gallery}2019/Dzien_Powiatu_Klonowiec_2019_wlasne_foto,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}