W prowadzonym przez samorząd powiatowy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie uroczyście rozpoczęto rok szkolny 2019/2020.

Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy SOSW w Rydzynie zainaugurowali nowy rok szkolny.  Po mszy odprawionej w intencji społeczności szkolnej w auli placówki odbyła się oficjalna uroczystość.

Dyrektor Emilia Nowak powitała licznie zgromadzonych, szczególnie ciepło nowych uczniów.  Poinformowała o wakacyjnych remontach, m.in. korytarzy i łazienek.  Życzyła także uczniom wytężonej pracy, która daje jak najlepsze wyniki, a nauczycielom zapału i satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Podczas apelu społeczność szkolna w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej złożyła hołd walczącym  i poległym w obronie ojczyzny bohaterom. Pamięć o ich męczeństwie i cierpieniu uczczono minutą ciszy.