Na niedzielę 3 kwietnia zaplanowano tradycyjny Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym. Razem z tą tradycyjną imprezą zaplanowano także mistrzostwa Polski lekarzy w biegu na 15 km. Znane nie tylko w regionie zawody współfinansuje powiat leszczyński.

To jeden z największych biegów w regionie leszczyńskim. Do piątkowego popołudnia do biegu głównego zapisało się już ok. 600 osób. Rywalizacja rozpocznie się w niedzielę o godz. 11.15. Organizatorzy zaplanowali także biegi na dystansach 1, 2 i 5 km oraz biegi dla przedszkolaków.

- Organizacja Biegu Sokoła jest współfinansowana przez powiat leszczyński. Z naszego budżetu przekazaliśmy 4 tys. zł na kupno medali dla uczestników – informuje wicestarosta Robert Kasperczak.

Wśród uczestników biegu znajdzie się pięcioro pracowników starostwa powiatowego.