6 września br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie odbędzie się I Konkurs Dudziarzy im. Edwarda Ignysia. Impreza została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Od godz. 14:30 na scenie MOK-u rozpoczną się przesłuchania konkursowe dudziarzy z Polski, Słowacji i Włoch w kategorii - dudy tradycyjnie - soliści i kapele dudziarskie w tradycyjnym dla danego regionu składzie oraz w regionalnych strojach ludowych. Podczas przesłuchań konkursowych uczestnicy prezentować będą trzy utwory z tradycyjnego folkloru muzycznego swojego regionu.

Uczestnicy konkursu wystąpią też 8 września br. od godz. 16:00 podczas imprezy „Powrót króla” na rynku w Lesznie.