W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie zakończono kolejny etap przebudowy obiektów w celu ich dostosowania do przepisów przeciwpożarowych.

To była kolejna w ciągu ostatnich lat inwestycja w obiektach SOSW. W 2018 r. z budżetu powiatu leszczyńskiego sfinansowany został pierwszy etap prac o wartości 791 tys. zł. W tym roku kontynuowane były prace przystosowujące budynki szkolne do przepisów przeciwpożarowych. Firma Kosmala Electric z Leszna wygrała przetarg na drugi etap prac, na który w budżecie samorządu przeznaczono ok. 570 tys. zł.

Tegoroczny zakres prac w oficynie zachodniej SOSW w Rydzynie obejmował budowę instalacji wodociągowej zewnętrznej i wewnętrznej przeciwpożarowej, częściowo nowej instalacji elektrycznej, instalacji niskoprądowych oraz wydzielenie stref przeciwpożarowych, malowanie korytarzy i klatek schodowych.  W części nieużytkowej na piętrze powstały długo wyczekiwane trzy toalety:  dla uczniów – żeńska i męska oraz dla nauczycieli. Ponadto zmodernizowano po 25 latach toalety na parterze dla nauczycieli i administracji.  Prace zostały zaakceptowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

W kolejnych latach planowane są następne prace, tym razem w zakresie dostosowania  części oficyny wschodniej SOSW do przepisów przeciwpożarowych. Do wykonania pozostało wydzielenie stref przeciwpożarowych oraz budowa instalacji wodociągowej zewnętrznej i wewnętrznej przeciwpożarowej  i częściowo instalacji elektrycznej.