Droga powiatowa - ul. Prymasa Krzyckiego - w Krzycku Wielkim w gminie Włoszakowice od dnia 12 do 17 września br. będzie całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego na odcinku od skrzyżowania z ul. Mórkowską do skrzyżowania z ul. Osiedle 700-lecia.

Firma Usługowo – Handlowa Jacek Malepszy z Leszna kończy w Krzycku Wielkim przebudowę ok. 1,1 km drogi powiatowej. Ul. Prymasa Krzyckiego jest modernizowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Mórkowską do skrzyżowania z ul. Osiedle 700-lecia. Wart ok. 1,1 mln zł kontrakt przewiduje wymianę krawężników po obu stronach jezdni, wymianę nawierzchni chodnika oraz utwardzonych zjazdów, wymianę istniejących studni kanalizacji deszczowej i wykonanie warstwy wyrównawczej asfaltu. Warstwa ścieralna natomiast zostanie ułożona w ramach odtworzenia nawierzchni po zakończonej zleconej przez gminę Włoszakowice budowie kanalizacji sanitarnej.

Od 12 do 17 września br. przebudowywany odcinek będzie wyłączony z ruchu drogowego. W tym czasie sfrezowana zostanie stara nawierzchnia asfaltowa i ułożona nowa warstwa wyrównawcza.

Zalecany objazd z kierunku Śmigla wyznaczono przez: Bukówiec Górny - Włoszakowice - Jezierzyce Kościelne - Gołanice – Krzycko Małe, z kierunku Leszna : Gołanice - Jezierzyce Kościelne - Włoszakowice - Bukówiec Górny.