Zawodnicy UKS Roszada Lipno zdobyli dziesięć medali na młodzieżowych mistrzostwach świata w warcabach klasycznych w Turcji.

Reprezentanci UKS Roszada Lipno wypadli znakomicie zdobywając dziesięć medali – pięć srebrnych i pięć brązowych oraz przyczynili się do uzyskania przez Polskę drugiego miejsca w klasyfikacji państw.  Reprezentacja Polski zdobyła ogólnie 21 medali: 5 złotych, 8 srebrnych i 7 brązowych (10 - UKS Roszada Lipno, 8 - UKS Komorzanka Komorze i 3 - SGU Czarni Oleszyce).

Uczestnicy mistrzostw mieli do rozegrania trzy turnieje: gra błyskawiczna (tzw. blitz z czasem 3 min+2 sek. za ruch na zawodnika), gra aktywna (tempo gry 7 min+ 5 sek.  za ruch na zawodnika) oraz turniej główny - gra klasyczna na długi czas, tj. 40 min + 20 sek. za ruch na zawodnika). Zawodnicy rozegrali od pięciu do dziewięciu rund w zależności od liczby uczestników systemem kołowym lub szwajcarskim.

Wyniki zawodników UKS Roszada Lipno :

W grze błyskawicznej po tytuły mistrzowskie sięgnęli :

- tytuł wicemistrza świata zdobył Amadeusz Zyber - Moszak - junior do lat 17

- tytuł II wicemistrza uzyskał Tymoteusz Myszuk - junior do lat 17

W grze aktywnej zawodnicy zdobyli cztery medale i tytuły :

- tytuł wicemistrza świata wywalczył Amadeusz Zyber - Moszak- junior do lat 17

- tytuły II wicemistrzów świata zdobyli: Martyna Lipka i Tomasz Urbańczyk - juniorzy do lat 20 oraz Tymoteusz Myszuk - junior do lat 17.

W grze klasycznej po tytuł wicemistrza świata sięgnął Amadeusz Zyber - Moszak- junior do lat 17, Martyna Lipka - juniorka do lat 20 oraz Tomasz Urbańczyk - junior do lat 20.

- tytuł II wicemistrza po raz trzeci uzyskał Tymoteusz Myszuk - junior do lat 17.

{gallery}2019/Lipno_warcaby_MS_turcja_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}