Festyn Organizacji Pozarządowych „Aktywne Obywatelskie Leszno” w Lesznie zgromadził tysiące zwiedzających. Wśród kilkudziesięciu wystawców nie zabrakło stoiska działającego przy Starostwie Powiatowym w Lesznie Punktu Informacji Funduszy Europejskich.

Piąta edycja Festynu Organizacji Pozarządowych „Aktywne Obywatelskie Leszno” zorganizowana została przy stadionie żużlowym w Lesznie jako kilkanaście stref aktywności, edukacji, zabawy i innych. Swoją działalność promowały organizacje społeczne, szkoły, kluby sportowe, instytucje oraz firmy zaangażowane społecznie.

Podczas festynu liczne stoiska odwiedziło kilka tysięcy osób. Pracownicy Punktu Informacji Funduszy Europejskich przy Starostwie Powiatowym w Lesznie udzielali informacji na temat funduszy europejskich, Unii Europejskiej, a dla najmłodszych zorganizowany został kącik zabawowy, gdzie dzieci wykazywały się zdolnościami manualnymi i otrzymywały za to upominki.