Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic wykonuje pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej z Dąbcza przez Nową Wieś do Kąkolewa.

Zgodnie z umową z wykonawcą przebudowa ok. 3,8 km drogi powiatowej w gminie Rydzyna, od kościoła w Dąbczu przez Nową Wieś do granicy z gminą Osieczna w Kąkolewie potrwa do końca października.

Do 11 października 2019 r. będzie całkowicie zamknięty odcinek drogi Dąbcze - Nowa Wieś, od Szkoły Podstawowej w Dąbczu do skrzyżowania z drogą powiatową Leszno – Pawłowice w Nowej Wsi. Obecnie trwa budowa ostatniego odcinka chodnika i zamykanie asfaltem wykonanych wzmocnień krawędzi jezdni z prawej strony drogi, rozpoczęto także frezowanie starej nawierzchni jezdni i wykonywanie wzmocnienia z lewej strony drogi.

Drugi etap robót od skrzyżowania z drogą Leszno – Pawłowice w Nowej Wsi do Kąkolewa i wyłączenie z ruchu drogowego tego odcinka rozpocznie się 18 września br. i potrwa do końca października.

{gallery}2019/droga_Dabcze_Kakolewo_2019_2,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}