W związku z budową wiaduktu kolejowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 309 (stara „piątka”) w Klonówcu od 23 września br. zamknięty zostanie odcinek drogi powiatowej nr 4771P w kierunku Wilkowic, łączący się także z drogą gminną do Mórkowa.

Spółka Torpol na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe realizuje umowę na „Przebudowę układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E59, odcinek Leszno – Czempiń” w ramach projektu „Prace na linii kolejowej E59 na odcinku Wrocław – Poznań, etap IV, odcinek granica województwa dolnośląskiego – Czempiń (w ramach unijnego instrumentu finansowego Connecting Europe Facility).

W ramach tej umowy budowany jest wiadukt nad linią kolejową Poznań – Wrocław w Klonówcu, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 309.

Spółka Torpol poinformowała, że od 23 września br. wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na drodze powiatowej nr 4771P, od skrzyżowania z drogą wojewódzką w rejonie przejazdu kolejowego w Klonówcu w kierunku Wilkowic, łączący się także z drogą gminną do Mórkowa. W związku z budową wiaduktu zlikwidowany zostanie kilkudziesięciometrowy odcinek obecnej drogi powiatowej, a po zakończeniu tej inwestycji dojazd do Wilkowic i Mórkowa z drogi wojewódzkiej odbywać się będzie poprzez nowo wybudowany węzeł drogowy.

Tymczasowa organizacja ruchu przewiduje objazdy do Wilkowic i Mórkowa przez Lipno lub przez Karolewko.