Do 30 września 2020 r. przy drogach powiatowych na terenie gminy Osieczna ma powstać łącznie  ok. 10,7 km nowych ciągów dróg pieszo – rowerowych. W Urzędzie Gminy w Osiecznej podpisano umowę z wykonawcą.

Do 30 września 2020 r. przy drogach powiatu leszczyńskiego w gminie Osieczna ma powstać łącznie 10,7 km ścieżek pieszo – rowerowych z asfaltu i kostki betonowej. Zbudowane zostaną wzdłuż dróg powiatowych w dwóch ciągach: pierwszy od skrzyżowania z drogą Łoniewo - Kąkolewo do Grodziska, a potem z Grodziska przez Świerczynę do Ziemnic, a drugi - ze Świerczyny przez Berdychowo do Osiecznej. Ponadto zbudowane zostaną dwa miejsca przesiadkowe – w Świerczynie (przy Zespole Szkół) i w Grodzisku (przy sali wiejskiej), na które składać się będą wiaty przystankowe, stojaki na rowery i oświetlenie solarne.

W Urzędzie Gminy w Osiecznej podpisano umowę z wykonawcą - konsorcjum firm LU-MAX Łukasz Masłowski z Leszna i PRA-MAS z Leszna. Prace będą kosztować ok. 6,5 mln zł, z czego 85 proc. pochodzić będzie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Powiat leszczyński przekaże na tę inwestycję ok. 565 tys. zł.