Uczniowie Specjalnego Osrodka Szkolno – Wychowawczego z Rydzyny uczestniczyli w Poznaniu w „Bajkowisku”, widowisku charytatywnym, podczas którego zebrano 36,5 tys. zł na wsparcie dla poznańskiego hospicjum.

Już po raz szósty z inicjatywy Lions Club New Designe Poznań w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zorganizowane „Bajkowisko”, czyli charytatywne widowisko podczas którego znane osoby czytają swoje ulubione bajki, aby pomóc poznańskiemu Hospicjum Palium.

Dzięki współpracy z paniami z Lions Club Leszno po raz kolejny wychowankowie SOSW Rydzyna otrzymali zaproszenie na „Bajkowisko”. W tegorocznej edycji  bajki nawiązywały do inności, tolerancji, bycia sobą i ważnych społecznie spraw. Czytali je m.in. światowej sławy tancerka i choreograf Ewa Wycichowska, były piłkarz Lecha Marcin Kikut, aktorka Joanna Derengowska, kompozytor i producent muzyczny Dominik „Doniu" Grabowski. Finałem wieczoru była inscenizacja w wykonaniu Grupy Teatralnej Skrzydła.

{gallery}2019/Rydzyna_SOSW_bajkowisko_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}