Janusz Perski został nowym naczelnikiem wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie. Jego poprzednik, Ryszard Przymencki, przeszedł na świadczenie rentowe.

Nowy naczelnik jest inżynierem rolnikiem, ukończył Akademię Rolniczą w Poznaniu. Pracę zawodową zaczął jako brygadzista w Kombinacie PGR Gościejewice. Potem był kierownikiem produkcji Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Zawadzie i szefem fermy krów spółki Rolgos Gościejewice. Od 1996 r. pracuje w administracji – najpierw jako główny specjalista w Wielkopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego, a potem przez ponad 13 lat, do 2016 r., był kierownikiem leszczyńskiego biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Janusz Perski, w związku z długotrwałą chorobą wieloletniego naczelnika wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Ryszarda Przymenckiego był przez kilka tygodni p.o. szefa tego wydziału. W ogłoszonym przez starostę leszczyńskiego konkursie na stanowisko naczelnika Perski był jedynym kandydatem.

- Praca w starostwie powiatowym to kolejny etap w moim zawodowym rozwoju w administracji publicznej, po raz pierwszy w samorządowej. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe spożytkuję w codziennej obsłudze mieszkańców powiatu – deklaruje Janusz Perski.