Wychowankowie internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rydzynie uczestniczą w projekcie edukacyjnym „BohaterON- włącz historię”.

Koordynowany w SOSW Rydzyna przez Elżbietę Marciniak projekt  „BohaterON- włącz historię” to  część  ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej. Jego celem  jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukacja społeczna, a także promocja postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku. Projekt realizowany  jest w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmuje przybliżenie historii Powstania Warszawskiego, natomiast podczas realizacji drugiego wykonywane będą kartki, życzenia i pozdrowienia dla żyjących uczestników Powstania Warszawskiego.