W wieku 69 lat zmarł w Lesznie Edward Baldys, dziennikarz, fotoreporter, konferansjer. Człowiek znany w każdym zakątku regionu leszczyńskiego.

Edward Baldys był człowiekiem – legendą. Występował m.in. w zespole Yeti, Patent i Leszczyńskim Teatrze Satyryków, jako  „Edy Bady” prowadził zabawy, wesela, przyjęcia i imprezy okolicznościowe. Był dziennikarzem i fotoreporterem. Pracował w tygodniku „Panorama Leszczyńska” i w Gazecie ABC, współpracował z wieloma instytucjami, m.in. ze Starostwem Powiatowym w Lesznie.

Edek był postacią powszechnie lubianą, życzliwą i bezinteresowną. Nie odmawiał pomocy, dla każdego miał choć chwilę czasu, dobre słowo, przyjacielski gest.

Cześć Jego Pamięci !