Żużlowcy Fogo Unii Leszno po raz trzeci z rzędu zostali drużynowymi mistrzami Polski. Złoty medal zawiesił na szyi m.in. mieszkaniec powiatu leszczyńskiego Dominik Kubera.

Fogo Unia Leszno zdominowała tegoroczny sezon PGE Ekstraligi. W rundzie zasadniczej żużlowcy wygrali 16 z 18 spotkań, w półfinale pokonali forBET Włókniarza Częstochowa, a w niedzielę przypieczętowali zdobycie mistrzostwa Polski w meczu z Betard Spartą Wrocław.

Wśród złotych medalistów Fogo Unii Leszno znalazł się mieszkaniec powiatu leszczyńskiego Dominik Kubera. Junior leszczyńskich byków zaliczył kolejny udany sezon, ze średnią 1,534 w 18 spotkaniach został sklasyfikowany na 32 miejscu wśród żużlowców PGE Ekstraligi.

Tegoroczny sezon należy do najlepszych w karierze Dominika Kubery. Wraz z reprezentacją Polski został mistrzem świata juniorów w Manchesterze. Indywidualnie zdobył m.in. wicemistrzostwo Polski juniorów i Srebrny Kask. Natomiast po dwóch z trzech turniejów młody żużlowiec Fogo Unii Leszno prowadzi w klasyfikacji Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.