Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Lesznie spotkali się z uczniami klas pierwszych wszystkich szkół podstawowych w powiecie leszczyńskim. To część wspólnej akcji samorządu powiatowego i policji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Starostwo Powiatowe w Lesznie i Komenda Miejska Policji w Lesznie od lat współdziałają na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w powiecie leszczyńskim. Jedną z form współpracy jest akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, skierowana do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych powiatu leszczyńskiego.

W jej ramach policjanci z siedmiu zespołów dzielnicowych KMP w Lesznie odwiedzili wszystkich pierwszoklasistów  w szkołach. Podczas prelekcji przekazali podstawowe informacje z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, omówili zasady poruszania się i przechodzenia przez ulicę oraz promowali używanie elementów odblaskowych. Policjanci do przedstawienia korzyści z noszenia elementów odblaskowych wykorzystywali specjalne tuby, które w ramach akcji "Odblask to nie obciach" zostały przekazane przez Starostwo Powiatowe w Lesznie Komendzie Powiatowej Policji w Lesznie.  Uczniowie otrzymali zakupione przez Starostwo Powiatowe w Lesznie opaski odblaskowe oraz materiały promocyjne powiatu leszczyńskiego.

{gallery}2019/Policja_Bezpieczenstwo_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}