Organizacja Turystyczna Leszno Region i gmina Włoszakowice organizują w sobotę 5 października br. rajd „Rowerem do Włoszakowic”. W jego trakcie nastąpi uroczyste otwarcie nowej ścieżki rowerowej Gołanice – Włoszakowice, zbudowanej na zlecenie powiatu leszczyńskiego i dofinansowanej z budżetu Unii Europejskiej.

Największa tegoroczna inwestycja samorządu powiatowego zakończy się w sposób nietypowy. W trakcie zorganizowanego przez Organizację Turystyczną Leszno Region rajdu „Rowerem do Włoszakowic” rowerzyści - bezpośredni odbiorcy samorządowej inwestycji - wraz m.in. z władzami powiatu leszczyńskiego oraz gmin Święciechowa i Włoszakowice oficjalnie zakończą prace, na efekt których czekano od wielu lat. Od kilku tygodni ciągiem ścieżek rowerowych można już bezpiecznie dojechać z Leszna do Boszkowa.

Organizacja Turystyczna Leszno Region do 2 października br. (do godz. 14:00) przyjmuje zapisy do udziału w rajdzie „Rowerem do Włoszakowic”. Rajd rozpocznie się w sobotę 5 października br. o godz. 10:30 na rynku w Święciechowie. O godz. 12:00 w Krzyżowcu nastąpi oficjalne otwarcie nowego odcinka ścieżki rowerowej, a o godz. 13:00 rajd zakończy się w parku we Włoszakowicach.

Szczegóły rajdu