W Kąkolewie odbędą się konsultacje społeczne projektu przebudowy dróg powiatowych z Kąkolewa przez Łoniewo do Osiecznej. Spotkanie odbędzie się 14 kwietnia br. o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej w Kąkolewie.

Przygotowanie dokumentacji technicznej przebudowy drogi powiatowej Kąkolewo – Łoniewo – Osieczna to jeden z projektów, który zostanie sfinansowany głównie z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W ramach projektu OFAL powstaną dokumentacje wielu inwestycji w Lesznie i powiecie leszczyńskim.

Przetarg na opracowanie dokumentacji wygrała spółka KFG z Poznania. Wykonawca do końca lipca br. zaprojektuje przebudowę prawie ośmiu kilometrów drogi powiatowej przez Kąkolewo (od granicy z gminą Rydzyna), Łoniewo i Osiecznę, do skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem.

Konsultacje społeczne w sprawie opracowania dokumentacji tej inwestycji zaplanowano w sali wiejskiej w Kąkolewie na 14 kwietnia br. o godz. 19.00.