Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego Dominik Kubera, żużlowiec Fogo Unii Leszno zdobył drugi w tym roku tytuł mistrza Europy. Tym razem wraz z reprezentacją Polski został drużynowym mistrzem Europy Juniorów.

Po indywidualnym mistrzostwie Europy juniorów na torze w niemieckim w Stralsund Dominik Kubera wraz z Wiktorem Lampartem, Mateuszem Cierniakiem, Wiktorem Trofimowem jr i Jakubem Miśkowiakiem zdobył złoty medal drużynowych mistrzostw Europy juniorów. Zawody rozegrano w Lamothe-Landerron we Francji. Reprezentacje Polski i Danii zdobyły po 50 pkt, a złotym medalu decydował bieg dodatkowy, w którym Miśkowiak pokonał Jonasa Seifert – Salka.

Dominik Kubera ma jeszcze duże szanse na indywidualne mistrzostwo świata juniorów. Po dwóch z trzech turniejów prowadzi w klasyfikacji. Wszystko rozstrzygnie się 4 października br. w Pardubicach.