Ruszyła kolejna edycja konkursu Nagroda Młodzieżowa 2020, której hasłem przewodnim jest "Las".

Konkurs organizowany jest wspólnie przez Wielkopolskę, Hesję (Niemcy), Akwitanię (Francja) i Region Emilia Romania (Włochy). Patronat nad konkursem objął marszałek województwa wielkopolskiego  Marek Woźniak.

Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy młodzi ludzie w wieku od 12 do 21 lat, mieszkający na stałe w Wielkopolsce. Preferuje się prace zespołowe, więc do udziału w konkursie zaprasza się przede wszystkim klasy szkolne. Studenci, uczestnicy działający w klubach, związkach i stowarzyszeniach mogą nadsyłać także prace indywidualne.

Organizatorzy przyjmują prace pisemne, powieści graficzne, obrazy, zdjęcia, filmy, słuchowiska oraz inne formy prezentacji.  Zwycięzców i laureatów czekają nagrody, w tym pieniężne w łącznej wysokości 5.000 euro.

Prace należy nadsyłać do dnia 10 lutego 2020 r. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

Departament Edukacji i Nauki, al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań

z dopiskiem „Nagroda Młodzieżowa"

Szczegółowe informacje o konkursie oraz karta zgłoszenia udziału są do pobrania pod adresem: