Czworo zawodników UKS Roszada Lipno zajęło pierwsze miejsca w otwartych mistrzostwach Wielkopolski w warcabach.

Otwarte mistrzostwa Wielkopolski rozegrano we Wronkach. UKS Roszadę Lipno reprezentowało 16 zawodników. Uczestnicy rozegrali 7-9 rund systemem szwajcarskim z czasem 15 min + 5 sek. za ruch na zawodnika.

Zawodnicy podzieleni zostali na pięć kategorii wiekowych: do lat 8, 10, 13 16 i open. Zawodnicy UKS Roszada osiągnęli następujące wyniki:

kategoria dziewcząt do lat 8: - II miejsce - Gabrysia Rumińska,

kategoria chłopców do lat 8: - IV miejsce - Jan Nowaczyk, XV miejsce - Szymon Siemieńczuk,

kategoria dziewczynek do lat 10: - I miejsce - Zofia Wideł,

kategoria chłopców do lat 10: - I miejsce - Antoni Rumiński, II miejsce - Jakub Ilasz,

kategoria dziewczynek do lat 13:  - V miejsce - Vivien Zyber- Moszak,

kategoria chłopców do lat 13: - I miejsce - Mateusz Wysokiński,

kategoria dziewcząt do lat 16: - I miejsce - Aleksandra Walkowska,

kategoria kobiet: - II miejsce - Agnieszka Szymańska,

kategoria open: - IV miejsce - Filip Kuczewski,  VII miejsce - Amadeusz Zyber- Moszak, XIV miejsce - Tomasz Urbańczyk, XV miejsce - Tymoteusz Myszuk, XVIII miejsce - Filip Kujawa.

{gallery}2019/Lipno_Roszada_MP_Wronki_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}